Hotel Mexico
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma Hotel Mexico Cancún är beläget 450 meter från El Toh och mindre än 5 minuters promenad från Mundo Joven.
Det här hotellet har ett behändigt läge, en kort bit från Las Palapas-parken. Gästerna kan besöka Parque Urbano Kabah, som finns 2 km från detta bekväma hotell. Från boendet tar det 10 minuter med bil till Torre Escenica. Mexico i Cancún ligger några meter bort från busshållplatsen R1 or R2 to Hotel Zone.
Det finns 8 rum med luftkonditionering, samt moderna bekvämligheter som plattskärms-TV med satellitkanaler. Rummen erbjuder separat toalett och dusch i badrummen. De privata badrummen, som är utrustade med en separat toalett och en dusch, erbjuder även badlakan och handdukar.
Restaurangen La Parrilla Downtown ligger intill hotellet och serverar mexikanska rätter, cirka 5 minuters promenad bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
På rummet
- Luftkonditionering
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det parkeringsplatser vid Hotel Mexico?
Parkering finns på Hotel Mexico gratis. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Hotel Mexico?
Gästerna på Hotel Mexico måste checka ut till 12:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy har Hotel Mexico?
Här finns gratis avbokning. För mer information, kontakta personalen på Hotel Mexico.